Skip links

Çeviri İşletmemi Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Nasıl Büyütebilirim?

İşletmenizi hızlı ve güvenli bir şekilde büyütmek için müşterilere, çeviri projelerine ve çevirmenlere odaklanmak yerine, faturalar, serbest meslek makbuzları, gider pusulaları, iş emirleri ve ödeme dekontları arasında kaybolup gitmeyin.

Smartcat sayesinde, dilediğiniz sayıda çevirmen/editör ile çalışarak kendi çeviri işletmenizin temellerini atmaya başlayabilirsiniz.

İşletmeniz büyüdükçe dünyanın farklı yerlerinde yaşayan ve her biri ayda birkaç proje tamamlayan onlarca serbest çalışan (freelance) dil uzmanı ile iş yapıyor olursunuz.

Geleneksel Çeviri İşletmelerinden Farklı Yöntemler Deneyin

İşletmenizin belli bir olgunluğa ulaşması ile birlikte, iş akış faaliyetlerinizin en önemli aktörlerinden serbest çalışan dil uzmanlarınıza ve hizmet aldığınız çeviri işletmelerine ödeme yaparken çok daha farklı sorunlarla karşı karşıya kalırsınız.

Ofis içi çalışan personelinizin tamamladığı işler haricinde dışarı atadığınız çeviri, düzelti, post-editing, son okuma, DTP ve proje yönetimi gibi işler için dünyanın farklı yerlerinde yaşayan onlarca kişiye diledikleri yöntemlerle ödeme yapmak, artık çok daha zorlu, hatta bazen de işletmenizin büyümesini aksatan bir işlem haline gelir.

Geleneksel çeviri işletmeleri tüm bu işlemleri sorunsuz yönetip takip edebilmek için işletme bünyesinde bir ön muhasebe departmanı kurup birkaç kişiyi burada istihdam eder.

Dünyanın pek çok yerine dağılmış binlerce kullanıcımızın görüşünü alarak Türkiye’deki çeviri işletmelerinin sık karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmenizi, serbest çalışanlardan ve çeviri işletmelerinden oluşan tedarik zinciri yönetiminizi ve özellikle ödeme işlemlerinizi otomatikleştirerek rakiplerinizin arasından hızla sıyrılıp büyümenizi sağlayacak bir yol bulduk.

Smartcat’in sunduğu, son derece modern görünüme ve pratik işleyişe sahip serbest çalışan havuzunu kullanarak tamamen otomatik yöntemlerle binlerce serbest çalışan arasından size en uygun dil uzmanını seçebilir, bu kişileri iş akışlarınıza anında dahil edebilirsiniz.

Smartcat, iş yaptığınız tüm serbest çalışanlara ve hizmet aldığınız tüm çeviri işletmelerine yapacağınız ödemeleri, muhasebe ve evrak işlerini otomatik hâle getirir. Onlarca serbest çalışan ve çeviri işletmesi ile tek tek sözleşme yapmak zorunda olmadığınızı, her ay serbest çalışanların tümü için tekrarlanan fatura, SMM, gider pusulası, para transferi gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmadığınızı düşünün!

Serbest çalışanlarınızın ve hizmet aldığınız çeviri işletmelerinin sayısı fazlaysa ve bu sayı her geçen gün katlanarak artıyorsa sadece tek sözleşme, tek fatura, tek ödeme avantajı bile işletmenizi çok daha verimli hale getirecektir.

Smartcat ile imzalayacağınız tek bir sözleşme sayesinde tüm ödeme işlemlerinizi son derece basit ve şeffaf bir şekilde halledersiniz. Aynı zamanda tüm ülkelerin vergi yönetmeliklerine tam uyum sağladığınızdan da her zaman emin olursunuz.

Bu platformun en önemli avantajlarından birisi de; dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden ödeme alma sorununu ortadan kaldırarak hem yurt içinde hem de yurt dışında ekstra işlem gerektirmeden farklı yerlerdeki serbest çalışanlarınıza ödeme yapmanızı sağlıyor olmasıdır.

Yurt dışında faaliyet gösteren müşterilerinize sizin adınıza fatura düzenleyebilecek, bu şirketlerden ödemelerinizi sizin adınıza alabilecek bir iş ortağına ihtiyacınız olabilir. Tüm bu işlemleri kolay, güvenilir ve uygun maliyetli bir yol izleyerek Smartcat ile yürütebilirsiniz!

Smartcat’in sunduğu tüm bu ve diğer olanaklar sayesinde, proje yöneticileriniz ve muhasebe ekiplerinizin günlük ve aylık iş yükü en az %10 oranında azalır. Bunu kârlılığınıza yansıttığınızda ise ortaya çok büyük bir değer çıkmış olur. Yalnızca fatura ve ödeme konusunda otomasyon sağlayarak bile hem işletmenizin hem de çalışanlarınızın verimliliğini iki katına çıkarabilirsiniz.

Verimlilikten elde edeceğiniz kazanç, global pazarda büyümenizi hızlandırarak size iş yaptığınız bölgelerde rekabet avantajı kazandırır ve günün sonunda sizinle birlikte çalışan tüm taraflar %100 memnun kalır 🙂

Smartcat Hakkında

Smartcat, işletmeler ve çevirmenler için çeviri otomasyon teknolojileri sunar, tüm tarafların iletişim kurmalarını ve ortak çalışmalarını kolaylaştırır. Smartcat’in benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Ücretsiz CAT Aracı
  • Hiçbir ücret ödemeden sınırsız sayıda kullanıcı açma imkânı (Admin, PM, çevirmen, editör vb.)
  • Dil uzmanlarının aynı dosya üzerinde aynı anda çalışabilecekleri gelişmiş editör ekranı
  • 110.000’den fazla serbest çevirmenin ve çeviri işletmesinin yer aldığı kapsamlı veritabanı
  • Otomatik ödeme sistemi

Yeni nesil çeviri teknolojilerini keşfedin ve verimliliğinizi hemen artırın.

Smartcat’e Hemen Kaydolun