Skip links

Smartcat ile Dünyanın Her Yerinden Serbest Çalışan Bulma Kolaylığı

Bir yandan işletmenizi büyütmeye çalışırken diğer yandan da serbest çalışan kadronuzu genişletmek ve bu kişileri mevcut projelerinize hızlı bir şekilde atamak hayli zorlu bir uğraştır.

Bulduğunuz serbest çalışanlar, koşullarınızı ve işleyişinizi öğrenip kabul ederken size çok sayıda soru yöneltir, genellikle kayıt işlemleri (proje ve ödeme yönetimi sisteminize kayıt yapılması, CV alınması, başvuru formu doldurulması, ödeme yönteminin belirlenmesi, banka bilgilerinin alınması, fatura-makbuz gibi belgelerin toplanması vb.) zaman alır.

İnsan Kaynakları departmanınız ya da proje yöneticilerinizin diğer tüm işlemlerin yanı sıra, her bir serbest çalışan ile birim fiyatları, indirim oranlarını, ödeme koşullarını ve yöntemlerini görüşmesi, bunları takip edip kayıt altına alması gerekir.

Sonuç olarak yine pek çok evrak ve takip işi çıkar. Tüm bu karmaşık ve yorucu süreçler bazen, testlerinizden başarıyla geçmiş, ekibinizde olmasını gerçekten istediğiniz bir serbest çalışana ya da çeviri işletmesine hemen iş verememenize neden olur.

Bu işlemleri bir şekilde halletseniz bile, saydığımız sorunlar ileride tekrar ortaya çıkabilir. Serbest çalışanlar ve hizmet aldığınız çeviri işletmeleri banka ve iş ile ilgili bilgilerini kimi zaman değiştirebilirler, siz de çalıştığınız her bir serbest çevirmen ve çeviri işletmesi için daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız.

Size hem zaman, hem yönetim hem de mali açılardan sorun çıkartan bu geleneksel yöntemleri bir kenara bırakıp tüm bu işler için artık Smartcat ile çalışabilirsiniz.

Böylelikle iş yaptığınız serbest çalışanlar da büyük avantaj elde etmiş olurlar. Profesyonel beceriler, iş geçmişi, CV, birim fiyat ve ödeme yöntemleri gibi konularda size iletmeleri gereken bilgileri Smartcat üzerinden 7/24 çevrimiçi olarak düzenleyebilir, tamamladıkları işleri kendi portallarında görüntüleyebilir, ödeme yapılıp yapılmadığını anında öğrenebilir ve bulundukları ülkeye göre çeşitli ödeme yöntemlerine sahip olabilirler.

Farklı ülkelerde faaliyet gösteren çeviri işletmelerinden öğrendiğimiz pek çok deneyim var. Hemen hemen bütün çeviri işletmelerinde, serbest çalışanların iş akışlarına eklenmesine harcanan zamanın neredeyse yarısı, bu çalışanların veritabanına kaydedilmesine ve koşullarda uzlaşma sağlanmasına, diğer yarısı da kaynak arama ve bu kaynakları test etme işlemlerine harcanır.

Smartcat’in sunduğu, son derece modern görünüme ve pratik işleyişe sahip serbest çalışan havuzunu kullanarak tamamen otomatik yöntemlerle binlerce serbest çalışan arasından size en uygun dil uzmanını seçebilir, bu kişileri iş akışlarınıza anında dahil edebilirsiniz.

Smartcat Hakkında

Smartcat, işletmeler ve çevirmenler için çeviri otomasyon teknolojileri sunar, tüm tarafların iletişim kurmalarını ve ortak çalışmalarını kolaylaştırır. Smartcat’in benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Ücretsiz CAT Aracı
  • Hiçbir ücret ödemeden sınırsız sayıda kullanıcı açma imkânı (Admin, PM, çevirmen, editör vb.)
  • Dil uzmanlarının aynı dosya üzerinde aynı anda çalışabilecekleri gelişmiş editör ekranı
  • 110.000’den fazla serbest çevirmenin ve çeviri işletmesinin yer aldığı kapsamlı veritabanı
  • Otomatik ödeme sistemi

Yeni nesil çeviri teknolojilerini keşfedin ve verimliliğinizi hemen artırın.

Smartcat’e Hemen Kaydolun